taromistii


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

taromistii
taromistii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

CONSTANTIN MANOLACHE

3 participanți

In jos

CONSTANTIN MANOLACHE Empty CONSTANTIN MANOLACHE

Mesaj Scris de magduuu Dum 27 Mar - 19:07

Preluari de pe site-ul ANAP:

26.03.2016

In memoriam CONSTANTIN MANOLACHE
Dragi aviatori, este o zi tristă pentru noi toți, pentru toți cei care l-au cunoscut, iubit sau doar au avut nevoie de el. Tăcerea așternută cu respect față de omul și pilotul comandant Costică Manolache trebuie să vorbească și să nu uităm de cel care a fost un bun prieten, un bun coleg, un bun conducător și lider al năzuințelor noastre. A fost un rug nestins și un luptător până la sacrificiul personal și pentru aceasta să nu uităm să-i mulțumim.
Pentru tot ce a făcut să-i aducem un omagiu pios, cu respect, în tăcerea durerii pierderii lui.
Corpul neînsuflețit se află depus la capela Bisericii “Sfântul Nicolae” din Otopeni.
Pentru cei care doresc să-l însoțească pe ultimul său drum, slujba de înmormântare va avea loc marți 29.03.2016.
Sincere condoleanțe familiei îndurerate.
Dumnezeu să-l odihnească în pace!



Adrian Totolici:

COSTICA MANOLACHE a decolat in ultimul sau zbor   CONSTANTIN MANOLACHE Icon_minitime1Ieri la 12:20 pmCONSTANTIN MANOLACHE Icon_post_quote_en


Nu gasesc cuvintele si-mi este greu sa cred, sa accept.
Colegul nostru COSTICA MANOLACHE,  s-a stins astazi 26 martie 2016. 
Va fi depus maine, duminica, dupa ora 12 la Biserica Sfantul Nicolae din Otopeni. 
Inmormantarea va avea loc Marti, 29 martie 2016. 

Intrand la Boboc in 1976, a zburat pana in 2012, peste 36 de ani de zbor pe diferite tipuri de avioane. 
A muncit enorm la stabilirea drepturilor statutarea ale personalului navigant civil, rezultatul materializandu-se prin lege in 2007. 
A reusit infiintarea si functionarea Asociatiei Nationale a Aviatorilor Pensionari in 2010, asociatie cu care a reusit sa restabileasca drepturile aviatorilor. 

Dumnezeu să-l odihnească în pace!

magduuu

Mesaje : 104
Data de inscriere : 02/03/2011

Sus In jos

CONSTANTIN MANOLACHE Empty Re: CONSTANTIN MANOLACHE

Mesaj Scris de Admin Dum 27 Mar - 20:48

Dumnezeu avea nevoie de încă un suflet, drag îngerilor…

 

In viata noastra, a tuturor, vine un moment cand prieteni se transforma in ICOANE.

Esti nevoit sa iti vezi colegii - oameni intregi care , intr-un final trebuie sa ii conduci pe ultimul drum.

Ceea ce iti mai poate alina durerea pierderii este Credinta ca acestia vor fi din nou impreuna in alta lume, mai buna.

COSTICA MANOLACHE a decolat spre cerul instelat, unde deja i-a intalnit pe toti ceilati dintre aviatori plecati prematur, cei care i-au fost colegi.

Ne priveste impreuna cu acestia de acolo de sus, din inaltimi, si ne cere noua, cei ramasi in valea plangerii acestei lumii, sa mergem pe un drum demn de urmat.

Desi trecerea timpului, va sterge , incetul cu incetul imaginea omului care a fost, faptele sale raman  in amintirea tuturor celor care l-au cunoscut
Plecarea sa dintre noi lasă un gol imens, dar şi amintirea unui om despre care s-a vorbit şi se va vorbi mult.

Sa ne luam un ramas bun, si sa aducem un pios omagiu pe ultimul sau drum.

 

DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA IN PACE.

 

Îl rugăm pe Bunul Dumnezeu să dea pace şi linişte sufletului sau.
SIMI
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 1590
Data de inscriere : 15/02/2011

https://taromistii.forumgratuit.ro

Sus In jos

CONSTANTIN MANOLACHE Empty Un salut prietenesc pentru Costica

Mesaj Scris de tn55 Mar 29 Mar - 8:26

Mulțumesc frumos Costica,
Am o amintire frumoasa in persoana ta, un om darnic, altruist, caracter frumos, bine educat. Ai luptat pentru o cauza, nu numai a ta, dar si pentru adversarii tai, sa nu le zic dușmani, care doar cu câteva argumente, adevărate sau nu, au emis judecați nedrepte despre tine. Cred ca s-au lecuit acum si le pare rău, toți greșim.
Am convingerea, ca ne vom revedea intr-o lume buna si dreapta si vom vorbi si despre aviație, despre cursele noastre împreuna. la Madrid, Bruxelles, München, dar si altele, știi tu si eu de ce le-am amintit.
Mulțumesc Costica, pentru mine ai fost si rămâi un coleg de nădejde si un prieten drag.
Semnez cu drag: Gheorghe T Nicolae, cpt. Boein 737.

tn55

Mesaje : 3
Data de inscriere : 15/01/2013

Sus In jos

CONSTANTIN MANOLACHE Empty Re: CONSTANTIN MANOLACHE

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum