taromistii


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

taromistii
taromistii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

PUNCT DE VEDERE GUVERN

4 participanți

In jos

PUNCT DE VEDERE GUVERN Empty PUNCT DE VEDERE GUVERN

Mesaj Scris de Admin Mier 4 Mar - 16:24

Iata punctul de vedere al Guvernului.
Atașamente
PUNCT DE VEDERE GUVERN Attachment
pvg612.pdf Nu aveti permisiunea sa descarcati atasamente aici.(89 KB) Descarcat de 8 ori
PUNCT DE VEDERE GUVERN Attachment
Document Guvern.docx Nu aveti permisiunea sa descarcati atasamente aici.(677 KB) Descarcat de 19 ori
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 1590
Data de inscriere : 15/02/2011

https://taromistii.forumgratuit.ro

Sus In jos

PUNCT DE VEDERE GUVERN Empty Petitii online - Mesaj catre Primul Ministru si Parlament

Mesaj Scris de Ionescu D. Sam 21 Mar - 3:55

PUNCT DE VEDERE GUVERN EmptyDragi colegi, 

Am formulat un mesaj catre Primul Ministru, Dl.Victor Ponta privind repunerea in drepturi a pensiilor.Mesaj, pe care il voi trimite si catre Parlament. Voi  posta si raspunsurile.

Va rog sa semnati si sa comentati! Sunt deschisa comunicarii. Va multumesc! 
Constanta Nevelicico ( user Dana Ionescu) 

http://www.petitieonline.net/petitie/repunerea_in_drepturi_a_pensiilor_de_serviciu_pentru_personalul_aeronautic_civil_navigant_profesionist_din_aviatia_civila_din_romania-p21443144.html


Acesta este mesajul.

 Parerea mea este ca trebuie sa-i atentionam ca existam, ca ne-am facut datoria si asteptam "ce s-a putut face pana acum".
Incertitudinea nu a fost "meseria noastra".As dori sa ne pastram decenta in exprimarea parerilor.


Petitie: "Repunerea in drepturi a pensiilor de serviciu pentru personalul aeronautic civil navigant profesionist din aviatia civila din Romania"
20/03/2015

Destinatar: Domnului Prim Ministru al Romaniei, Victor Ponta

Buna ziua,


Va rugam sa ne informati cu privire la stadiul legislativ pentru:
- "L E G E pentru completarea Legii nr. 223/2007 REEXAMINARE SENAT L403"
sau
- daca mai sunt alte initiative, in stadiul de proiect, privind categoria din care fac parte, personalul aeronautic civil navigant profesionist.


Suntem pensionari, oameni care ne-am indeplinit atributiunile de serviciu cu responsabilitate, cu mult profesionalism, invatand, fiind verificati periodic, executand fiecare zbor la nivelul cel mai inalt de siguranta si confort posibil.
Mi se pare firesc ca sa nu mai fim amanati pentru a fi repusi in drepturi conform unei legi prea mult discutate pe la televiziuni si pe forumuri, dar cu perspectiva incerta de aprobare si intrare in posesia drepturilor.
Mai trebuie specificat ca zborul, ca si conditii in care ne-am desfasurat activitatea, nu este un mediu normal, firesc in care organismul uman sa raspunda o viata intreaga la tot felul de factori, cum sunt: presiunea din cabina, munca efectiva fizica si consumul psihic, privite prin schimbarea de fusuri orare, timpul de munca, ritmicitatea alternarii zilei si noptii de munca ( ritm circadian) si altor factori, la fel de importanti. Acestea sunt de competenta medicinii aeronautice.De aceea, anii pensionarii incep de la nivelul calculat de 50 de ani.
Avand decenta propriilor noastre vieti, putem doar sa amintim ca foarte multi dintre pensionarii, din cadrul personalului navigant profesionist, se confrunta cu boli de "natura profesionala".
Dupa anii de munca in conditii grele, avem nevoie sa ne ingrijim si sa beneficiem de drepturile noastre normale.Avem dreptul la o viata decenta!
Pensia de asigurari sociale asigura normalitatea oricarei munci, care nu s-a desfasurat in conditii speciale de munca.De multe ori, se face o confuzie, o discriminare, punandu-se la acelasi nivel categorii sociale si de munca diferite, ca si grad de risc sau de dificultate.
Va rugam sa urgentati demersurile si sa ne prezentati un punct de vedere oficial al stadiului legii si cand se va face repunerea noastra in drepturi!
Va multumim pentru intelegere si asteptam un raspuns!



Ultima editare efectuata de catre Ionescu D. in Dum 22 Mar - 12:55, editata de 2 ori

Ionescu D.

Mesaje : 45
Data de inscriere : 01/08/2014

Sus In jos

PUNCT DE VEDERE GUVERN Empty Re: PUNCT DE VEDERE GUVERN

Mesaj Scris de popescu nicolae jr Sam 21 Mar - 7:19

Eu am semnat petitia

popescu nicolae jr

Mesaje : 124
Data de inscriere : 19/02/2014

Sus In jos

PUNCT DE VEDERE GUVERN Empty Re: PUNCT DE VEDERE GUVERN

Mesaj Scris de Marcu A Sam 21 Mar - 8:56

da   samnatati  citi  mai multi   sa  arati  ca  va intereseaza  ,NU MAI  ASTEPTATI  MINCIUNILE LOR.
Marcu A
Marcu A

Mesaje : 174
Data de inscriere : 23/08/2014

Sus In jos

PUNCT DE VEDERE GUVERN Empty Re: PUNCT DE VEDERE GUVERN

Mesaj Scris de Marcu A Sam 21 Mar - 8:58

intrebati  despre  pensie, citi mai multi  pe  pagina   de  facebook  a  lui  Radu  Tudor    sau  la ANTENA 3  PUNCTUL DE  INTINLIRE. 

duminica  vine  d na  Plumb.

https://www.facebook.com/PunctuldeIntalnire
Marcu A
Marcu A

Mesaje : 174
Data de inscriere : 23/08/2014

Sus In jos

PUNCT DE VEDERE GUVERN Empty Re: PUNCT DE VEDERE GUVERN

Mesaj Scris de popescu nicolae jr Dum 22 Mar - 9:33

Am trimis mesaj lui Radu Tudor de pe 3 adrese diferite

popescu nicolae jr

Mesaje : 124
Data de inscriere : 19/02/2014

Sus In jos

PUNCT DE VEDERE GUVERN Empty Re: PUNCT DE VEDERE GUVERN

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum