taromistii


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

taromistii
taromistii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Negocieri

+12
bratosin ion
SPEEDY G.
cornelia
mardare100
Lili Codreanu
popescu nicolae jr
Marcu A
magduuu
Admin
Calin
Maxim
alecu t
16 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Negocieri - Pagina 2 Empty Negocieri

Mesaj Scris de alecu t Lun 11 Aug - 20:18

Rezumarea primului mesaj :

Stie cineva daca negociatorii nostrii (de la ANAP) au mai vizitat-o pe d-na Plumb,la niste discutii amiabile,pt ca se apropie reluarea activitatii Parlamentului iar noi nu avem o situatie clara a ceea ce se va discuta acolo,si nu vom putea lua o pozitie clara in Parlament,sau ramine indemnizatia si basta?

alecu t

Mesaje : 223
Data de inscriere : 08/05/2014

Sus In jos


Negocieri - Pagina 2 Empty Re: Negocieri

Mesaj Scris de Admin Lun 1 Sept - 19:14

Aurica, chiar ma superi.
Cum ai ajuns la concluzia ca eu am scris mizeria aceasta? in comentariile petitiei pe care ai initiat-o?
"
ANAP (8 Iulie 2014, 16:03)
Vai de capul vostru
Ati ramas la fel fara cap chiar si dupa ce ati practicat cea mai veche meserie din lume...
Pai daca nu introduceau baietii de la ANAP acel proiect de lege, aveati voi acum ocazia sa votati aici asemenea aberatii si sa va dati in stamba!!??
Raspunde    Comentariu nou     Recomanda: Negocieri - Pagina 2 I8AAwC7BHjXTPzERgAAAABJRU5ErkJggg==Negocieri - Pagina 2 7ni+aYZa3fwkwAEh3mKTZ31BzAAAAAElFTkSuQmCC[email=?subject=Recomandare%20comentariu%20www.petitieonline.net&body=http://www.petitieonline.net/petitie/10882150/comentarii#comentariu-60747655%0A%0A%0A%0A]Negocieri - Pagina 2 C5fwDUfnoEfbl4BYAAAAASUVORK5CYII=[/email]
 

Colega cu tine ???? Niciodata (8 Iulie 2014, 17:57)
VAI DE CAPUL TAU
Anap-ist mizerabil esti, Gica.
Ai fost si ai ramas un "no name" si te zbati in mocirla propriilor rautati.....
Vezi ca-i este rusine copilului tau cu un asemenea tata.
Cit despre cea mai veche meserie din lume....ai practicat-o tu ....pe centura;....pe centura societatii....
Raspunde    Comentariu nou     Recomanda: Negocieri - Pagina 2 I8AAwC7BHjXTPzERgAAAABJRU5ErkJggg==Negocieri - Pagina 2 7ni+aYZa3fwkwAEh3mKTZ31BzAAAAAElFTkSuQmCC[email=?subject=Recomandare%20comentariu%20www.petitieonline.net&body=http://www.petitieonline.net/petitie/10882150/comentarii#comentariu-45747660%0A%0A%0A%0A]Negocieri - Pagina 2 C5fwDUfnoEfbl4BYAAAAASUVORK5CYII="[/email]

Admin
Admin

Mesaje : 1590
Data de inscriere : 15/02/2011

https://taromistii.forumgratuit.ro

Sus In jos

Negocieri - Pagina 2 Empty Re: Negocieri

Mesaj Scris de Admin Lun 1 Sept - 19:17

In alta ordine de idei, miine se va discuta in comisia de munca despre PLX 612. Se va adopta proiectul initial de modificare a legii223/2007.

Admin
Admin

Mesaje : 1590
Data de inscriere : 15/02/2011

https://taromistii.forumgratuit.ro

Sus In jos

Negocieri - Pagina 2 Empty Re: Negocieri

Mesaj Scris de Marcu A Lun 1 Sept - 20:15

Giga  imi pare  rau dar nu te am acuzat  , astea  sunt  comentariile  scrise  si raspunsurile  aferente. 
  E numele  tau?  atunci esti tu  , nu te  acuz  eu.

Sorry  aceste comentarii le au vazut  si cei de la Ministerul Muncii si DL Ponta pt ca  petitia  a  fost  trimisa  la ei si normal au primit  tot pachetul  cu comentariile pilotilor  sau  cei  care  au scris  si au  denigrat IB , etc....... gasiti acolo toate  aberatiile.

Nu petitia  a  facut  rau  atitudinea  si comentariile  da, ne  au descalificat  pe toti.
Ok vom vedea mine  ce ne  rezerva viitorul

A Marcu.

Marcu A

Mesaje : 174
Data de inscriere : 23/08/2014

Sus In jos

Negocieri - Pagina 2 Empty Re: Negocieri

Mesaj Scris de Admin Lun 1 Sept - 20:25

I-mi pare rau, tu ca initiatoare trebuie sa faci ancheta si sa vezi cine a scris asa ceva.
Din ce este reese ca eu am scris . Poti sa ma acuzi de orice dar nu de asa un limbaj.
Cauta IP urile sau ce stii tu mai bine si arata cine a scris. In rest nu mi se pere nimic in neregula.

Admin
Admin

Mesaje : 1590
Data de inscriere : 15/02/2011

https://taromistii.forumgratuit.ro

Sus In jos

Negocieri - Pagina 2 Empty Re: Negocieri

Mesaj Scris de cris Mar 2 Sept - 12:20

Sedinta live senat. Se discuta Legea 209/2014
http://www.senat.ro/live.aspx

cris

Mesaje : 69
Data de inscriere : 23/02/2011

Sus In jos

Negocieri - Pagina 2 Empty Re: Negocieri

Mesaj Scris de cris Mar 2 Sept - 12:48

Si a fost respinsa Sad

cris

Mesaje : 69
Data de inscriere : 23/02/2011

Sus In jos

Negocieri - Pagina 2 Empty Re: Negocieri

Mesaj Scris de Marcu A Mar 2 Sept - 12:54

da , asa e  RESPINSA  si negativ  de la Guvern, cred ca  nu sunteti   surprinsi 95%  au spus clar  ca nu  dau si nu au bani de  pensiile  special  din 2010. Sa vedem  ce  mai e  cu PLX la ora 14. in Camera  Deputatillor.

Marcu A

Mesaje : 174
Data de inscriere : 23/08/2014

Sus In jos

Negocieri - Pagina 2 Empty Re: Negocieri

Mesaj Scris de alecu t Mar 2 Sept - 12:59

V-am spus ca avizul guvernului pe l209 este in continuare NEGATIV si uitati legea cu toate avizele bune NU A TRECUT! Deci,cine ne-a mintit 2 ani la rind? Ar trebui cu totii s-o votam pe udrea asa la misto,poate cu ale noastre cca 20.000 de voturi o vom ajuta p'aia sa-l dea jos pe ponta,chiar daca ne-a facut rau si aia....si astia ne fac la fel de rau!!!!! JOS CU EI,VOTATI CU ORICINE NUMAI CU ASTIA NU!!!!!!!

alecu t

Mesaje : 223
Data de inscriere : 08/05/2014

Sus In jos

Negocieri - Pagina 2 Empty Re: Negocieri

Mesaj Scris de stelian_filip Mar 2 Sept - 13:06

De retinut punctul de vedere al Guvernului prin Ministerul Muncii... care este NEGATIV. Revin astfel la mai vechea propunere de a accepta indemnizatia (sau pomana,sau cum vreti sa-i mai ziceti), care ar putea fi in mana si nu pe gard, dupa care ne mai putem bate pentru restul. Retineti ca indemnizatia pentru multi inseamna de trei ori pensia actuala si poate face diferenta intre a nu putea trai si un trai decent.

stelian_filip

Mesaje : 10
Data de inscriere : 18/02/2012

Sus In jos

Negocieri - Pagina 2 Empty Re: Negocieri

Mesaj Scris de bratosin ion Mar 2 Sept - 16:17

Aveti putintica rabdare. Ziua nu s-a incheiat.

bratosin ion

Mesaje : 27
Data de inscriere : 16/03/2013

Sus In jos

Negocieri - Pagina 2 Empty Re: Negocieri

Mesaj Scris de cris Mar 2 Sept - 16:19

Urmariti acum pe TVR News discutia live intre parlamentari, ministrul Plumb si reprezentantii aviatorilor. Guvernul a declarat ca sustine reintroducerea pensiilor aviatorilor
cris
cris

Mesaje : 69
Data de inscriere : 23/02/2011

Sus In jos

Negocieri - Pagina 2 Empty Re: Negocieri

Mesaj Scris de G.G Mar 2 Sept - 16:53

Am urmarit toata sedinta pe rtvinfo .Plx612 a trecut in comisia de munca ! Min.Rovana Plumb a confirmat revenirea la pensiile speciale.Guvernul sustine.Toata lumea a fost bine intentionata atitudinea fiind pozitiva chiar si la opozitie dela inceput pana cand aluat cuvatul Manolache si ia zapacitpe toti ca- n toate aparitiile la diferite posturi de tv in care nimeni nu il intelegea .Inca odata ne-am cam facut de ras prin acesta

G.G

Mesaje : 7
Data de inscriere : 02/03/2011

Sus In jos

Negocieri - Pagina 2 Empty Re: Negocieri

Mesaj Scris de cris Mar 2 Sept - 16:57

Nu am inteles daca a fost aprobat PLX 612 in forma initiala sau au fost scoase articolele din lege de la 42.1 pana la 53.2 ?
cris
cris

Mesaje : 69
Data de inscriere : 23/02/2011

Sus In jos

Negocieri - Pagina 2 Empty Re: Negocieri

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum