taromistii

MARE ATENTIE

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

MARE ATENTIE

Mesaj Scris de Admin la data de Vin 1 Noi - 17:44

Prima pagina » Media»Evenimente
Tema: Şedinţa de Guvern din 30.10.2013
INFORMAŢIE DE PRESĂ privind actele normative incluse pe agenda şedinţei Guvernului României din 30 octombrie, ora 14.30

15. PUNCT DE VEDERE al Guvernului referitor la propunerea legislativă intitulată „Lege de modificare şi completare a Legii nr. 223 din 2007 privind Statutul personalului aeronautic civil navigant profesionist din aviaţia civilă din România”, iniţiată de un grup de parlamentari PNL, PSD, UDMR (Bp. 323/2013)
Guvernul nu sustine adoptarea acestei initiative lagislative.
Guvernul nu da aviz ci i-si exprima punctul de vedere.

http://www.senat.ro/Legis%5CPDF%5C2013%5C13L403PV.pdf

Ultima editare efectuata de catre Admin in Dum 24 Noi - 9:09, editata de 2 ori

Admin
Admin

Data de inscriere: 15/02/2011

http://taromistii.forumgratuit.ro

Sus In jos

Re: MARE ATENTIE

Mesaj Scris de ela la data de Vin 1 Noi - 21:31

.....si cum explica onor guvernantii nostrii ca parte din colegi si-au recastigat drepturile in instanta ....... asta nu este oare discriminare????

ela

Data de inscriere: 20/04/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de Admin la data de Sam 2 Noi - 8:43

Discriminare
Retroactivare a legii 119/2010
Retroactivare a legii 263/
Nerespectarea principiului contributivitatii in toate legile in legatura cu pensiile 19; 119; OUG 59; 263
O vina avem si noi ca nu am stiut sa explicam, nu am iesit in public, am vrut ca totul sa se faca pe usa din dos de parca nu ceream un drept legitim.
Am motivat proiectul prost pe baza medicala apelind la emotii ignorind principiul contributivitatii lasind impresia ca nu sintem acoperiti financiar.
Speranta ramine in parlament sa nu tina cont de pozitia guvernului.

Admin
Admin

Data de inscriere: 15/02/2011

http://taromistii.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de ela la data de Sam 2 Noi - 17:22

eu am sugerat sa se iasa in fata......sa iasa onorata conducere "pe sticla"v, sa iesim in public sa ne sustinem cauza, dar nu......au considerat ca este mai bine pe usa din dos.....totusi sa nu uitam ca tot pe usa din dos si-au rezolvat problemele cei ce ne-au reprezentat.....

ela

Data de inscriere: 20/04/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de vasile la data de Sam 2 Noi - 18:13

Ati crezut cumva in OMUL SPAN? Iata ca se adevereste vechiul proverb romanesc...Aceeasi mizerie! Inapoi la procese fratilor!!!!

vasile

Data de inscriere: 21/02/2013

Sus In jos

Raspunsul guvernului este connsultativ

Mesaj Scris de MARDARE la data de Dum 3 Noi - 14:00

Motivarile sunt aberante . Acelasi lucru s-a intamplat si 2007 cand guvernul a raspuns negativ la aplicarea legii 223/2007.
Hotararile apartin parlamentului iar guvernul trebuie sa gaseasca sursa de finantare . cred ca l-au chemat pe Boc sa-i ajute .

MARDARE

Data de inscriere: 25/06/2011

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum