taromistii


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

taromistii
taromistii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

MARCEL TIVDA

In jos

MARCEL TIVDA Empty MARCEL TIVDA

Mesaj Scris de Paul Bozga Sam 7 Mai - 19:28

Ultimul Zbor

Din pacate  ceea ce-i scriam  domnului Boc  in acea scrisoare deschisa in Ianuarie anul trecut, ca 40% dintre noi nu apucam varsta de 65 de ani, recunosc ca a fost o cifra prea  optimista
Numai in ultimile  doua saptamani ne-au mai parasit trei colegi aviatori : Aurel Iana ,  Maricel Tivda si  Doina Poenaru iar in ultimele 6 luni  alti trei colegi , Pici Neagoie,  Sandu Sovar si Aurel Cosac toti sub aceasta varsta fatidica  de 65 de ani.
Ultimul a fost domnul Comandant Maricel(Marcel) Tivda, la 62 de ani neinpliniti, condus de noi pe ultimul drum azi 7 Mai  la cimitirul Sfantu Ioan Nou din Bucuresti.
L-am cunoscut pe Marcel  din 1967 cand am intrat in scoala militara, el era anul II si eu anul I  iar dupa terminarea scolii drumurile noastre s-au mai intalnit la B-707, A-310 si G-200
Cu felul lui glumet si prietenos si-a atras simpatia tuturor, Marcel era omul pe care nu te puteai supara niciodata, avea intodeauna o vorba buna pentru oricare dintre noi chiar si in momentele de maxima tensiune stia sa spuna o gluma care destindea atmosfera. (Ce greu imi vine sa vorbesc despre el la timpul trecut)
Acum dupa o grea suferinta Marcel  a plecat in ultimul zbor si se odihneste acolo sus intr-o alta lume mai buna ,mai frumoasa mai luminoasa si lipsita de rautatile omenesti.

Paul Bozga

Paul Bozga

Mesaje : 46
Data de inscriere : 24/02/2011

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum